Navigace

Výběr jazyka

Obsah

Jan Dobrovský - Volyň

MGJJPozvánka na vernisáž výstavy fotografií Jana Dobrovského s názvem Volyň - 26. 5. 2018 od 17.00 hodin.
JAN DOBROVSKÝ se věnuje fotografii celý život paralelně se svou úspěšnou obchodní činností. Uvidíme soubor fotografií z Volyně, která na něj hluboce zapůsobila jako téměř snové místo z jiného časoprostoru, stejně jako lidé, kteří tam žijí.
Výstava potrvá do 22. června 2018.

Datum konání: 26. 5. 2018 - 22. 6. 2018 začátek od 17:00

Místo konání: Galerie Josefa Jíry v Boučkově statku, Malá Skála č.p. 12

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Maloskalská galerie - ARVA PATRIA spol. s r.o. a obec Malá Skála

Doba trvání: 27 dní

Zdroj: Obec Malá Skála

Jan Dobrovský vyrůstal v disidentské rodině, která čelila tlaku komunistického establishmentu. Věnoval se samizdatové literatuře a podílel se na vydávání samizdatových Lidových novin. Po roce 1989 přispíval ke změnám ve společnosti jako novinář v Lidových Novinách a posléze v Československé a České televizi. Je autorem literárních textů, publicistou a fotografem. Je člověkem politickým, jehož hlavním životním tématem je lidská svoboda a nikdy nekončící boj o ni. 

Jan Dobrovský je předsedou Kolegia Paměti národa projektu Post Bellum. Toto Kolegium sdružuje jak pamětníky, jejichž osudy zaznamenává Post Bellum do svého archivu orální historie, tak i ty, kteří aktivně pomáhají v mapování často hrdinských osudů lidí, kteří byli pro svobodu a demokracii ochotni přinést osobní oběti.

Pozvánka

 


Vytvořeno: 25. 5. 2018
Poslední aktualizace: 25. 5. 2018 08:15